Projekt Praha pro lidi má nový web

21. listopadu 2012 | Autor: Pavel Kabelík

Útvar územního rozvoje hl. m. Prahy (ÚRM) spustil web projektu Praha pro lidi, kde jsou k nalezení informace k aktuálně řešeným lokalitám. Na adrese www.prahaprolidi.cz budou postupně přibývat další místa v návaznosti na jednání s dotčenými zástupci a sdruženími.

Témata: IPR Praha

Nový web Pražanům umožňuje také jejich aktivní zapojení. „Pokud obyvatelé nejsou spokojeni s tím, jak vypadá jejich ulice nebo jak je řešeno bezprostřední okolí jejich bytu či domu, mají konečně možnost se ozvat pomocí interaktivní mapy, kde mohou navrhnout problematické místo k řešení," vysvětluje zástupce ředitele ÚRM Kamil Kubiš. Součástí webu je pak také informace o stavu jednotlivých lokalit. „Umožňuje tak okamžitý přehled o tom, na čem aktuálně pracujeme a co se zatím podařilo udělat," dodává Kubiš.

Projekt Praha pro lidi zásadně mění přístup k veřejnému prostoru tím, že zapojuje veřejnost do jeho utváření. Dosud se obyvatelé metropole zapojovali do celého procesu jen ex-post, a to formou připomínek k již hotovým návrhům. „Veřejné prostory se musí stát místem setkávání, kultury, zdrojem informací, sociálních kontaktů, místem pro hry i relaxaci. Úpravy veřejného prostoru budou výsledkem veřejné diskuze, protože městský prostor je tu především pro lidi. Bez nich město umírá," konstatuje radní pro rozvoj města Tomáš Hudeček (TOP 09).

Podobné články

Subscribe to our mailing list